Catelusi
Bine ati venit pe forumul nostru!!!Va rugam sa va inregistrati.Speram sa va placa si sa va fie de folos ajutorul nostru!!!!!!Va dorim un anu nou fericit dumneavoastra si animalutului(animalutelor) dumneavoastra!!:D:D:D:D

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Catelusi
Bine ati venit pe forumul nostru!!!Va rugam sa va inregistrati.Speram sa va placa si sa va fie de folos ajutorul nostru!!!!!!Va dorim un anu nou fericit dumneavoastra si animalutului(animalutelor) dumneavoastra!!:D:D:D:D
Catelusi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» vreau sa cumpar un catelus...
donatie 4 catelusi draguti EmptyMier Aug 25, 2010 2:46 pm Scris de Alice L.

» Donez 2 catelusi draguti
donatie 4 catelusi draguti EmptyLun Aug 23, 2010 7:00 pm Scris de Alice L.

» concurs-creatii propri
donatie 4 catelusi draguti EmptySam Iul 24, 2010 6:31 pm Scris de teodora

» Dolly simpatica mea catelusa
donatie 4 catelusi draguti EmptySam Iul 24, 2010 6:10 pm Scris de teodora

» prezentare Admin
donatie 4 catelusi draguti EmptyMar Iul 06, 2010 3:17 pm Scris de Alice L.

» Daisy maidaneza
donatie 4 catelusi draguti EmptyVin Iun 25, 2010 7:13 pm Scris de Alice L.

» flirt - a cute dog
donatie 4 catelusi draguti EmptyVin Iun 11, 2010 1:10 am Scris de Alice L.

» Ce ati facut azi
donatie 4 catelusi draguti EmptyJoi Iun 10, 2010 8:52 pm Scris de Alice L.

» Pisicile---------
donatie 4 catelusi draguti EmptyLun Mai 31, 2010 7:55 pm Scris de Alice L.

Ultimele subiecte
» vreau sa cumpar un catelus...
donatie 4 catelusi draguti EmptyMier Aug 25, 2010 2:46 pm Scris de Alice L.

» Donez 2 catelusi draguti
donatie 4 catelusi draguti EmptyLun Aug 23, 2010 7:00 pm Scris de Alice L.

» concurs-creatii propri
donatie 4 catelusi draguti EmptySam Iul 24, 2010 6:31 pm Scris de teodora

» Dolly simpatica mea catelusa
donatie 4 catelusi draguti EmptySam Iul 24, 2010 6:10 pm Scris de teodora

» prezentare Admin
donatie 4 catelusi draguti EmptyMar Iul 06, 2010 3:17 pm Scris de Alice L.

» Daisy maidaneza
donatie 4 catelusi draguti EmptyVin Iun 25, 2010 7:13 pm Scris de Alice L.

» flirt - a cute dog
donatie 4 catelusi draguti EmptyVin Iun 11, 2010 1:10 am Scris de Alice L.

» Ce ati facut azi
donatie 4 catelusi draguti EmptyJoi Iun 10, 2010 8:52 pm Scris de Alice L.

» Pisicile---------
donatie 4 catelusi draguti EmptyLun Mai 31, 2010 7:55 pm Scris de Alice L.

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

Parteneri
forum gratuit


donatie 4 catelusi draguti

In jos

donatie 4 catelusi draguti Empty donatie 4 catelusi draguti

Mesaj  Dog and Girl Joi Sept 10, 2009 8:40 pm

Mustata – este un catelus care are in jur de 10 luni si care a trait pana la momentul accidentului in incinta fabricii Atifco din Giulesti impreuna cu alti aproximativ 50 catei. Ne ocupam de acesti catei de aproximativ 2 ani, timp in care i-am hranit si ii hranim in continuare zilnic, i-am castrat aproape pe toti (vom reusi in curand sa ii castram pe toti si acesta sa fie ultimul rand de pui fatati acolo) si am dat cativa in adoptie. Intr-o zi, in urma cu mai mult de o luna, am gasit 2 dintre catei loviti de masina, unul a murit, iar acesta avea o fractura deschisa foarte urata (vezi foto) care initial am crezut ca va duce la amputarea labutzei. Am hotarat ina sa il internam la Ortovet unde se afla si in prezent si in urma operatiilor si ingrijirilor zilnice, fractura s-a inchis, a inceput sa mearga in 4 labute iar acum a venit vremea externarii si a achitarii notei de plata care desi nu este foarte mare data fiind perioada lunga de internare si procedurile medicale aplicate ne aflam acum in situatia in care trebuie sa cerem ajutor. Costul total pana in momentul acesta se ridica la aproape 600 RON (6 milioane lei vechi).



Foxy - catelusa de talie mica, are pana intr-un an, a fost gasita abandonata pe autostrada Bucuresti Pitesti, acum este catrata, vaccinata si deparazitata si gazduita temporar de un membru al asociatiei – costuri 90 RON



Zuza – metis teckel, am “cules-o” din gunoaiele de marginea DN1, din paduricea din apropierea localitatii Potigrafu cu ocazia actiunii de castrare a cainilor din benzinarii pe care am organizat-o in data de 13 august. Nu am reusit sa o prindem in ziua cu actiunea caci era foarte speriata insa ne-am intors a doua zi sa verificam daca erau in regula cateii castrati si am reusit sa o prindem. Acum este si ea castrata, vaccinate si deparazitata si cazata intr-o pensiune care ne costa doar 10 RON / zi insa nu stim in cat timp vom reusi sa o dam in adoptie – pana astazi costurile totale pentru ea sunt de 180 Ron si cresc cu 10 RON/ zi



Vasile – este un catelus batran ce si-a petrecut intreaga viata in apropierea unui service auto din Giulesti. Este dorit si acceptat de cei de la service insa din pacate are o demodecie netratata la timp care necesita acum un tratament complex. Muncitorii de la service-ul respectiv l-au tratat cu leacuri babesti (gen uns cu ulei, etc) care i-au facut mai mult rau decat bine si este clar ca a ajuns intr-o stare proasta si ca va trebui sa il internam si pe el pentru tratament caci am incercat sa il tratam acolo unde se afla insa nu reusim sa il tratam si sa il hranim cum trebuie pentru stadiul in care este boala. Tratamentul nu este costisitor insa cu tot cu cazare intr-un cabinet veterinar costurile sunt in jur de 15 RON/ zi.



Va rugam foarte mult sa ne ajutati cu urmatoarele :

1/ Ajutor pentru achitarea costurilor tratamentelor si cazarii (fie printr-o donatie in contul asociatiei, fie prin contactarea membrilor asociatiei, fie prin achitarea costurilor direct la cabinetul sau pensiune

2/ Cazare pentru Mustata, Zuza si Foxy (Foxy este foarte cuminte, poate fi tinuta si in apartament caci nu isi face nevoile in casa)

3/ Adoptie – ceea ce ne-ar bucura cel mai mult !!



Daca aveti alte idei sau doriti sa va implicati in vreun fel sau daca doriti sa vizitati unul dintre catei, va rugam sa ne contactati si sa ne vizitati pe blog :

http://www.orasulanimalelor.ro



Va multumim si va asiguram ca apreciem foarte mult tot ajutorul pe care ni-l acordati, in orice forma ar fi.



Daniela Stoica - 0767.808.406 / 0740.013.129



Raluca Simion – 0767.808.407



Asociatia GIA – coordonate bancare

GIA – Group Initiative for Animals
CIF – 22002126
CONT IBAN :
RO69 BTRL 0640 1205 E803 48XX
Banca Transilvania - Sucursala Mariott

Va rugam dati mai departe.



Multumim !




14151639]donatie 4 catelusi draguti Foxy10[/url]

Foxy



donatie 4 catelusi draguti Mustat10

Mustata






donatie 4 catelusi draguti Vasile11

Vasile







donatie 4 catelusi draguti Zuza10


Zuza
Dog and Girl
Dog and Girl
Admin

Mesaje : 646
Data de inscriere : 14/05/2009
Varsta : 31

https://catelusi.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum