Catelusi
Bine ati venit pe forumul nostru!!!Va rugam sa va inregistrati.Speram sa va placa si sa va fie de folos ajutorul nostru!!!!!!Va dorim un anu nou fericit dumneavoastra si animalutului(animalutelor) dumneavoastra!!:D:D:D:D

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Catelusi
Bine ati venit pe forumul nostru!!!Va rugam sa va inregistrati.Speram sa va placa si sa va fie de folos ajutorul nostru!!!!!!Va dorim un anu nou fericit dumneavoastra si animalutului(animalutelor) dumneavoastra!!:D:D:D:D
Catelusi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» vreau sa cumpar un catelus...
Ce au in comun animalele si bacteriile? EmptyMier Aug 25, 2010 2:46 pm Scris de Alice L.

» Donez 2 catelusi draguti
Ce au in comun animalele si bacteriile? EmptyLun Aug 23, 2010 7:00 pm Scris de Alice L.

» concurs-creatii propri
Ce au in comun animalele si bacteriile? EmptySam Iul 24, 2010 6:31 pm Scris de teodora

» Dolly simpatica mea catelusa
Ce au in comun animalele si bacteriile? EmptySam Iul 24, 2010 6:10 pm Scris de teodora

» prezentare Admin
Ce au in comun animalele si bacteriile? EmptyMar Iul 06, 2010 3:17 pm Scris de Alice L.

» Daisy maidaneza
Ce au in comun animalele si bacteriile? EmptyVin Iun 25, 2010 7:13 pm Scris de Alice L.

» flirt - a cute dog
Ce au in comun animalele si bacteriile? EmptyVin Iun 11, 2010 1:10 am Scris de Alice L.

» Ce ati facut azi
Ce au in comun animalele si bacteriile? EmptyJoi Iun 10, 2010 8:52 pm Scris de Alice L.

» Pisicile---------
Ce au in comun animalele si bacteriile? EmptyLun Mai 31, 2010 7:55 pm Scris de Alice L.

Ultimele subiecte
» vreau sa cumpar un catelus...
Ce au in comun animalele si bacteriile? EmptyMier Aug 25, 2010 2:46 pm Scris de Alice L.

» Donez 2 catelusi draguti
Ce au in comun animalele si bacteriile? EmptyLun Aug 23, 2010 7:00 pm Scris de Alice L.

» concurs-creatii propri
Ce au in comun animalele si bacteriile? EmptySam Iul 24, 2010 6:31 pm Scris de teodora

» Dolly simpatica mea catelusa
Ce au in comun animalele si bacteriile? EmptySam Iul 24, 2010 6:10 pm Scris de teodora

» prezentare Admin
Ce au in comun animalele si bacteriile? EmptyMar Iul 06, 2010 3:17 pm Scris de Alice L.

» Daisy maidaneza
Ce au in comun animalele si bacteriile? EmptyVin Iun 25, 2010 7:13 pm Scris de Alice L.

» flirt - a cute dog
Ce au in comun animalele si bacteriile? EmptyVin Iun 11, 2010 1:10 am Scris de Alice L.

» Ce ati facut azi
Ce au in comun animalele si bacteriile? EmptyJoi Iun 10, 2010 8:52 pm Scris de Alice L.

» Pisicile---------
Ce au in comun animalele si bacteriile? EmptyLun Mai 31, 2010 7:55 pm Scris de Alice L.

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

Parteneri
forum gratuit


Ce au in comun animalele si bacteriile?

In jos

Ce au in comun animalele si bacteriile? Empty Re: Ce au in comun animalele si bacteriile?

Mesaj  Dog and Girl Mier Dec 09, 2009 12:05 am

eu, sincer nu cred ca o sa fak asta adik totusi o sa-i laa pe iubiti mei catelusi sa ma linga cat vor
!!!!!!!!!!
Dog and Girl
Dog and Girl
Admin

Mesaje : 646
Data de inscriere : 14/05/2009
Varsta : 31

https://catelusi.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ce au in comun animalele si bacteriile? Empty Ce au in comun animalele si bacteriile?

Mesaj  Dog and Girl Mier Dec 09, 2009 12:03 am

labradori 3





Un studiu recent a demonstrat ca proprietarii de pisici sunt de 8 ori mai predispusi sa aiba in casa posibila bacterie letala numita stafilococul “aureus meticilino rezistent”.
Cercetatorii sunt de parere ca si cainii, pasarile, iepurii si caii pot fi de asemenea purtatori ai acestei bacterii transmisa de la animal la om.

Cum se contacteaza acest virus?

Animalele iau aceasta bacterie si apoi lasa urme ale bacilului prin casa, de unde oamenii il pot contacta.
Un studiu al caselor facut de cercetatorii de la Centrul de Igiena si Sanatate in Case si Comunitati din Boston a demonstrat prezenta virusului in aproape jumatate din cele 35 de case din care s-au luat probe. Acestia au observat prezenta bacteriei mai ales in zonele umede precum baile, chiuvetele sau robinetii.

Sfaturile medicilor impotriva infestarii

Medicii va recomanda spalarea frecventa a mainilor inainte si dupa ce va jucati cu animalul vostru si sa nu il lasati sa va linga pe fata.
De asemenea, o alta recomandare este aceea de a nu spala bolurile de mancare ale animalelor in aceeasi chiuveta cu cea in care spalati si vasele voastre.

Stafilococul aureus meticilino rezistent (Methicillin-resistant Staphylococcus Aureus –MRSA) poate trai inofensiv pe piele si in nasurile a trei sferturi din populatie, fara sa stim ca il detinem.
Bacteria devine periculoasa in momentul in care intra in corp, in special in cazul persoanelor vulnerabile – persoanele in varsta, nou-nascutii si cei care au suferit operatii chirurgicale.
In cazul in care vi se infecteaza o rana, bacteria se poate raspandi in intreg organismul si poate provoca o infectie fatala a sangelui.

Prin urmare, daca veti lua in considerare sfaturile medicilor sansa de a va imbolnavi va fi foarte scazuta!

Sursa: The Telegraph
Dog and Girl
Dog and Girl
Admin

Mesaje : 646
Data de inscriere : 14/05/2009
Varsta : 31

https://catelusi.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum