Catelusi
Bine ati venit pe forumul nostru!!!Va rugam sa va inregistrati.Speram sa va placa si sa va fie de folos ajutorul nostru!!!!!!Va dorim un anu nou fericit dumneavoastra si animalutului(animalutelor) dumneavoastra!!:D:D:D:D

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Catelusi
Bine ati venit pe forumul nostru!!!Va rugam sa va inregistrati.Speram sa va placa si sa va fie de folos ajutorul nostru!!!!!!Va dorim un anu nou fericit dumneavoastra si animalutului(animalutelor) dumneavoastra!!:D:D:D:D
Catelusi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» vreau sa cumpar un catelus...
Cainele – Panda - Exista sau nu? EmptyMier Aug 25, 2010 2:46 pm Scris de Alice L.

» Donez 2 catelusi draguti
Cainele – Panda - Exista sau nu? EmptyLun Aug 23, 2010 7:00 pm Scris de Alice L.

» concurs-creatii propri
Cainele – Panda - Exista sau nu? EmptySam Iul 24, 2010 6:31 pm Scris de teodora

» Dolly simpatica mea catelusa
Cainele – Panda - Exista sau nu? EmptySam Iul 24, 2010 6:10 pm Scris de teodora

» prezentare Admin
Cainele – Panda - Exista sau nu? EmptyMar Iul 06, 2010 3:17 pm Scris de Alice L.

» Daisy maidaneza
Cainele – Panda - Exista sau nu? EmptyVin Iun 25, 2010 7:13 pm Scris de Alice L.

» flirt - a cute dog
Cainele – Panda - Exista sau nu? EmptyVin Iun 11, 2010 1:10 am Scris de Alice L.

» Ce ati facut azi
Cainele – Panda - Exista sau nu? EmptyJoi Iun 10, 2010 8:52 pm Scris de Alice L.

» Pisicile---------
Cainele – Panda - Exista sau nu? EmptyLun Mai 31, 2010 7:55 pm Scris de Alice L.

Ultimele subiecte
» vreau sa cumpar un catelus...
Cainele – Panda - Exista sau nu? EmptyMier Aug 25, 2010 2:46 pm Scris de Alice L.

» Donez 2 catelusi draguti
Cainele – Panda - Exista sau nu? EmptyLun Aug 23, 2010 7:00 pm Scris de Alice L.

» concurs-creatii propri
Cainele – Panda - Exista sau nu? EmptySam Iul 24, 2010 6:31 pm Scris de teodora

» Dolly simpatica mea catelusa
Cainele – Panda - Exista sau nu? EmptySam Iul 24, 2010 6:10 pm Scris de teodora

» prezentare Admin
Cainele – Panda - Exista sau nu? EmptyMar Iul 06, 2010 3:17 pm Scris de Alice L.

» Daisy maidaneza
Cainele – Panda - Exista sau nu? EmptyVin Iun 25, 2010 7:13 pm Scris de Alice L.

» flirt - a cute dog
Cainele – Panda - Exista sau nu? EmptyVin Iun 11, 2010 1:10 am Scris de Alice L.

» Ce ati facut azi
Cainele – Panda - Exista sau nu? EmptyJoi Iun 10, 2010 8:52 pm Scris de Alice L.

» Pisicile---------
Cainele – Panda - Exista sau nu? EmptyLun Mai 31, 2010 7:55 pm Scris de Alice L.

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

Parteneri
forum gratuit


Cainele – Panda - Exista sau nu?

3 participanți

In jos

Cainele – Panda - Exista sau nu? Empty Re: Cainele – Panda - Exista sau nu?

Mesaj  Alice L. Sam Mai 22, 2010 5:46 pm

Subiect mutat la SERVICII VETERINARE
Alice L.
Alice L.
Moderator
Moderator

Mesaje : 298
Data de inscriere : 15/05/2009

http://labrador.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cainele – Panda - Exista sau nu? Empty Re: Cainele – Panda - Exista sau nu?

Mesaj  Cipi Mier Dec 16, 2009 8:51 pm

e cher foarte tare ideea sper sa pot incerca si eu

Cipi

Mesaje : 10
Data de inscriere : 13/08/2009

Sus In jos

Cainele – Panda - Exista sau nu? Empty Re: Cainele – Panda - Exista sau nu?

Mesaj  Dog and Girl Joi Dec 10, 2009 12:14 am

cred ca o sa incerc si eu o sa va pun poze sa vedeti ce a iesi :)))))))))) orikm sooper mijto ideea
Dog and Girl
Dog and Girl
Admin

Mesaje : 646
Data de inscriere : 14/05/2009
Varsta : 31

https://catelusi.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cainele – Panda - Exista sau nu? Empty Cainele – Panda - Exista sau nu?

Mesaj  Dog and Girl Joi Dec 10, 2009 12:11 am

Ati auzit de vorba “a umbla cu cioara vopsita”? Dar de noua expresie “a plimba cainele vopsit “? Ee, cum sa nu? Nu stiti ca este cea mai la moda activitate prin tarile moderne?


Da, suna nebuneste, dar in realitate oamenii chiar isi vopsesc cainii. Culori stridente precum roz, bleu, portocaliu, mov sau combinatii de culori, modele, desene – toate pe blana cainelui.

In Romania, nu stiu sa fie vreo lege care sa interzica vopsitul cainilor, dar in America exista.
Un american a aflat pe propria piele cat de daunator poate fi sa vopsesti animalele de companie. Joy Douglas a fost amendat cu echivalentul a 750 de euro dupa ce si-a vopsit cainele in roz.

O lege care interzice vopsirea animalelor a intrat in vigoare in urma cu cativa ani in SUA, dupa ce, de Paste niste proprietari si-au vopsit iepurii.

Cainele - Panda

Va place Cainele Panda? Il puteti avea si voi! Arata ca un Panda, dar nu este decat un Chow-Chow vopsit astfel incat sa semene cu un urs Panda.
Un alt exemplu, un Bichon Maltese alb a fost vopsit in 4 iulie in culorile steagului Americii – urechile cu rosu si coada albastru. Era mandru sa fie american!

Ce ar fi ca in 1 Decembrie sa ne vopsim si noi cainii in culorile tricolorului? Voi ati incercat vreodata sau ati incerca sa il vopsiti?

Sunteti interesat in “fur-painting” ? Daca da, noi venim cu cateva sfaturi in ajutorul celor care vor sa isi coloreze catelul. Iata ce pasi trebuie sa urmariti pentru a avea si voi un caine vopsit.

1. Amestecati niste colorant alimentar cu apa. Faceti culoarea mai inchisa decat cea pe care vreti sa o obtineti pe blana cainelui vostru.
2. Puneti tot continutul intr-un pulverizator sau in cada, in functie de marimea cainelui vostru. Daca vopsiti un caine mic, cel mai indicat ar fi sa ii puneti vopseaua in cada, iar daca vopsiti unul de marime mare dati-l cu spray.
3. Spray-ati sau spalati bine cainele.
4. La sfarsit, asezati cainele pe niste ziare, hartii sau celofan pentru a nu lasa urme prin casa.

Avertizare
Nu folositi niciodata vopsea dedicata parului uman. Vopsiti-l doar cu colorant alimentar. Daca folositi vopsele toxice, cainele s-ar putea intoxica lingandu-si blana. De asemenea, aveti grija sa nu ii intre vopsea in ochi.

Acum, ca ati aflat ce si cum trebuie sa procedati pentru a avea un caine colorat, va invit la comentarii si dezbateri pe tema: “A vopsi sau a nu vopsi cainele”.



Cainele – Panda - Exista sau nu? 4adf4115



Cainele – Panda - Exista sau nu? 4adf4116


Cainele – Panda - Exista sau nu? 4adf4118
Dog and Girl
Dog and Girl
Admin

Mesaje : 646
Data de inscriere : 14/05/2009
Varsta : 31

https://catelusi.forumgratuit.ro

Sus In jos

Cainele – Panda - Exista sau nu? Empty Re: Cainele – Panda - Exista sau nu?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum