Catelusi
Bine ati venit pe forumul nostru!!!Va rugam sa va inregistrati.Speram sa va placa si sa va fie de folos ajutorul nostru!!!!!!Va dorim un anu nou fericit dumneavoastra si animalutului(animalutelor) dumneavoastra!!:D:D:D:D

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Catelusi
Bine ati venit pe forumul nostru!!!Va rugam sa va inregistrati.Speram sa va placa si sa va fie de folos ajutorul nostru!!!!!!Va dorim un anu nou fericit dumneavoastra si animalutului(animalutelor) dumneavoastra!!:D:D:D:D
Catelusi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» vreau sa cumpar un catelus...
Lisa-labrador retriever - Pagina 2 EmptyMier Aug 25, 2010 2:46 pm Scris de Alice L.

» Donez 2 catelusi draguti
Lisa-labrador retriever - Pagina 2 EmptyLun Aug 23, 2010 7:00 pm Scris de Alice L.

» concurs-creatii propri
Lisa-labrador retriever - Pagina 2 EmptySam Iul 24, 2010 6:31 pm Scris de teodora

» Dolly simpatica mea catelusa
Lisa-labrador retriever - Pagina 2 EmptySam Iul 24, 2010 6:10 pm Scris de teodora

» prezentare Admin
Lisa-labrador retriever - Pagina 2 EmptyMar Iul 06, 2010 3:17 pm Scris de Alice L.

» Daisy maidaneza
Lisa-labrador retriever - Pagina 2 EmptyVin Iun 25, 2010 7:13 pm Scris de Alice L.

» flirt - a cute dog
Lisa-labrador retriever - Pagina 2 EmptyVin Iun 11, 2010 1:10 am Scris de Alice L.

» Ce ati facut azi
Lisa-labrador retriever - Pagina 2 EmptyJoi Iun 10, 2010 8:52 pm Scris de Alice L.

» Pisicile---------
Lisa-labrador retriever - Pagina 2 EmptyLun Mai 31, 2010 7:55 pm Scris de Alice L.

Ultimele subiecte
» vreau sa cumpar un catelus...
Lisa-labrador retriever - Pagina 2 EmptyMier Aug 25, 2010 2:46 pm Scris de Alice L.

» Donez 2 catelusi draguti
Lisa-labrador retriever - Pagina 2 EmptyLun Aug 23, 2010 7:00 pm Scris de Alice L.

» concurs-creatii propri
Lisa-labrador retriever - Pagina 2 EmptySam Iul 24, 2010 6:31 pm Scris de teodora

» Dolly simpatica mea catelusa
Lisa-labrador retriever - Pagina 2 EmptySam Iul 24, 2010 6:10 pm Scris de teodora

» prezentare Admin
Lisa-labrador retriever - Pagina 2 EmptyMar Iul 06, 2010 3:17 pm Scris de Alice L.

» Daisy maidaneza
Lisa-labrador retriever - Pagina 2 EmptyVin Iun 25, 2010 7:13 pm Scris de Alice L.

» flirt - a cute dog
Lisa-labrador retriever - Pagina 2 EmptyVin Iun 11, 2010 1:10 am Scris de Alice L.

» Ce ati facut azi
Lisa-labrador retriever - Pagina 2 EmptyJoi Iun 10, 2010 8:52 pm Scris de Alice L.

» Pisicile---------
Lisa-labrador retriever - Pagina 2 EmptyLun Mai 31, 2010 7:55 pm Scris de Alice L.

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

Parteneri
forum gratuit


Lisa-labrador retriever

5 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Lisa-labrador retriever - Pagina 2 Empty Lisa-labrador retriever

Mesaj  Alice L. Vin Iul 31, 2009 6:05 pm

Lisa a fost primul meu caine.Aici o sa va povestesc cum a inceput povestea noastra,nu si cum s-a terminat,pentru ca inca nu s-a terminat:

In luna Aprilie a anului trecut,ma tot razgandeam ce catel sa imi iau:Collie,Husky,Golden Retriever,Labrador retriever.Am ajuns la concluzia ca vreau un labraor,un mascul.Deja de la al doilea telefon pe care l-am dat am gasit-o pe ea,caci nu aveau masculi,dar cred ca a fost mai bine cu o femela.A costat 300 de euro.Pe 6 mai a venit cu trenul din Seghetul Marmatiei.Tin minte ca am intrat pe poarta seara si am alergat in spate,era Lisa.Noua mea catelusa!Asa de mica!Am avut un mare mare noroc,eu mereu am vrut ca pe primul meu catel sa il cheme Bill sau Lyssa,e bine pe ea a chemat-o Lisa,asa a venit cu acest nume.

Ii aduceam pe tava branzica si tot felul.Eram foarte bucuroasa ca o am,am invatat multe de la ea.
Ma gandeam mereu ce face lisa.

In iulie anul trecut,am fost cu ea cu cortul.ERa foarte fericita,dar dupa asta a racit.A avut de indurat 21 de injectii,dar in final i-a trecut.Am dus-o la dresaj,40 de zile.Totul a fost ok.

Parca traiam o poveste,eram asa de fericita cand o vedeam ca inoata cand o vedeam ca ma asteapta la poarta.

Una peste alta,a venit si vacanta si m-am gasit sa plec la mare.Se uita la mine cand am plecat,parca regreta ceva si eu am mangaiat-o s i-am spus:E in regula,iubita!Totul o sa fie bine,o sa vezi.Si cand am plecat parca zicea:Nu mai are nici un rost acum!Si m-am uitat la ea s i-am zambit!Si asta a fost tot!Cineva a otravit-o in a doua noapte cand am fost plecata!Si m-am intors imediat sa o vad,si speram ca am fost pacalita.Imi doream atat de mult sa traiasca!Andreea stie!Cand am vazut-o cum statea jos,i-am zis ca sunta sa mandra de ea si o iubesc atat de mult!Si parca am simtit ca nu am pierdut-o de tot.Simteam ca inca ma iubeste.Am inmormantat-o la cimitirul de animale raiul animalelor.

In memoria Lisei Labrador Retriever

12-03-2008 7-07-2009

O sa bag poze cand ajung acasa.
Alice L.
Alice L.
Moderator
Moderator

Mesaje : 298
Data de inscriere : 15/05/2009

http://labrador.forumgratuit.ro

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum